Bardzo się cieszymy, że zespół IP ZM Legal odniósł sukces w sprawie dotyczącej zgłoszenia znaku towarowego w złej wierze przed Sądem Unii Europejskiej.
Sprawy dotyczące znaków towarowych oparte na złej wierze nigdy nie są oczywiste i łatwe. Zła wiara to tak złożona koncepcja prawna, że nie jest możliwe jej ujednolicenie, czy sformatowanie. Wygrana spraw dowodzi, że każda sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie w świetle wszystkich okoliczności faktycznych i zebranego materiału dowodowego.
Złożoność zagadnienia związanego ze zgłaszaniem znaków towarowych w złej wierze zauważyło EUIPO. Urząd ten rozpoczął projekty konwergencji CP13 – „Zgłoszenia znaków towarowych w złej wierze”. We wrześniu 2021 grupa robocza omówiła wstępną treść pierwszego projektu wspólnej praktyki. Grupa robocza zgodziła się, że pojęcia złej wiary nie można zamknąć w ustalonych scenariuszach, a kwestia, czy w danej sprawy mamy do czynienia ze złą wiarą, czy też nie, nie jest możliwa do ustalenia na podstawie uniwersalnego algorytmu.